Spaghetti aglio, olio

Jde o jeden ze základních a navíc velice jednoduchých pokrmů italské kuchyně, který si každý dělá tak trochu po svém, ačkoliv základ je všude stejný. Já vám předvedu versi, kterou děláme u nás doma. Dobrou chuť!

Doba přípravy: cca 30 minut | min 4 porce | cca 21 kč/porce

cam00678

Přísady:

Název Doporučená značka Množství Upozornění
spaghetti Adriana 1 balík, 500 g 🙂
kapie 3 ks 🙂
česnek tuzemský 1 balík, 500 g pozor na nízký tlak
drcené sušené chilli dle chuti podle množství pálí
čerstvá bazalka z květináče 6 větších lístečků 🙂
olivový olej hodně moc! 🙂
parmezán hodně moc! 🙂
sůl dle chuti moc soli škodí*

 * Dlohodobá vysoká spotřeba soli přináší kardiovaskulární potíže, astma a mnoho jiných problémů. Neprojeví se hned, ale ve stáří budete litovat. Bububu!

 

Příprava:

  • Dle návodu na balíku uvaříme těstoviny v osoloné vodě s olivovým olejem. (Voda by měla být o trochu slanější, než chcete slané špagety. Olivového oleje přidejte cca dvě polévkové lžíce.)
  • Během času, kdy se těstoviny vaří, si nakrájíme omyté kapie na tenčí proužky, česnek nadrobno a omytou bazalku též nadrobno.
  • Do pánvičky nalijeme olivový olej (cca 2 – 3 polévkové lžíce) a rozpálíme jej. Následně na něm krátce zpěníme česnek (pozor, pokud se připálí, je hořký!), přihodíme kapie, které kráce osmažíme a drcené sušené chilli dle chuti.
  • Směs odstavíme ze sporáku a vmícháme nakrájenou bazalku.
  • Těstoviny budou mezitím pravděpodobně hotové, takže je scedíme (neprolíváme vodou!) a vrátíme zpět do hrnce. Teprve tam je prolijeme cca třemi lžícemi olivového oleje, aby se neslepily.
  • Následně přidáme paprikovou směs a částí těstovin vytřeme pánev, aby ani kousek ingredience nepřišel nazmar. Vše promícháme.
  • Podáváme posypané parmezánem a pokapané olivovým olejem. Navrch můžeme položit lístečky bazalky, ať je jídlo hezké.

A to je vše. Přeji dobrou chuť!

ichi

Jsem celkem průměrná vysokoškolská studentka s celkem průměrným počtem načtených hen… chci říct mang, která se, jak již tradice praví, věnuje většinou čemukoliv, hlavně ne učení. Ráda kreslím, zpívám, vařím a ze všeho nejraději píšu. Svůj volný čas však nejvíce trávím koníčkem, jenž přináší slasti i strasti, totiž textovými RPG. Jo… A jsem hrozný kočkomil. :3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *