Špagetovo-rajčatová rychlovka

Jistě jste si už stihli všimnout, že jsem velký milovník těstovin a olivového oleje. Proto vám přináším další recept, tentokrát rajčatového ražení. Jedná se o velmi jednoduchou rychlovku za pár korun (pokud nejste šílený parmazánožrout jako já), kterou jsem jednoho dne spatlala, když mi zbyla omáčka na pizzu.

Doba přípravy: cca 15 minut | 4 porce | cca 27 kč/porce

img_20161103_123255

Přísady:

Název Doporučená značka Množství Upozornění
spaghetti Adriana 1 balík, 500 g 🙂
rajčatové pyré (bez bazalky!) Mutti 1 lahev, 700 g 🙂
italské bylinky dle chuti při přehnaném množství hořké
sůl dle chuti moc soli škodí*
čerstvá bazalka z květináče dle chuti 🙂
olivový olej jakýkoliv extra panenský 1 polévková lžíce 🙂
parmazán dle chuti 🙂

 * Dlouhodobá vysoká spotřeba soli přináší kardiovaskulární potíže, obezitu, astma a mnoho jiných problémů. Neprojeví se hned, ale ve stáří budete litovat. Bububu! 

Příprava:

  • V rychlovarné konvici přivedeme k varu celkem tři litry vody, kterou přelijeme do velkého hrnce a osolíme je tak, aby byla o malinko slanější, než chceme mít slané špagety. Vodu znovu přivedeme k varu, vhodíme spaghetti, promícháme a vaříme dle návodu na pytlíku.
  • Do menšího hrnce vylijeme celou lahev rajčatového pyré a ohřejeme. Osolíme a ochutíme italskými bylinkami dle chuti (pozor, při velkém množství italských bylinek omáčka zhořkne). Necháme pár vteřinek mírně probublat. Nezapomínáme promíchat.
  • Mezitím se nám dodělají těstoviny. Před slitím ochutnáme jednu těstovinu, jestli je na skus. Pokud budeme spokojeni, slijeme vodu z těstovin přes síto. Těstoviny po slití neproléváme vodou! Po navrácení těstovin do hrnce přidáme cca lžíci olivového oleje, díky němuž se neslepí, a promícháme je.
  • Servírujeme posypané parmazánem a dle chuti bazalkou. Pozor, příliš moc bazalky dělá jídlo nechutným.

Přeji dobrou chuť!

ichi

Jsem celkem průměrná vysokoškolská studentka s celkem průměrným počtem načtených hen… chci říct mang, která se, jak již tradice praví, věnuje většinou čemukoliv, hlavně ne učení. Ráda kreslím, zpívám, vařím a ze všeho nejraději píšu. Svůj volný čas však nejvíce trávím koníčkem, jenž přináší slasti i strasti, totiž textovými RPG. Jo… A jsem hrozný kočkomil. :3

Mohlo by se vám líbit...

Jedna odpověď

  1. Ero Michi napsal:

    Rychle, jednoduše a chutně :3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *