Skillet v Praze!

Zhruba před rokem sestra přiběhla se sluchátky a chlubila se mi, že objevila super kapelu, která se jmenuje Skillet. Celkem se mi zalíbili, tak jsem si je čas od času poslouchala. Po prázdninách přišla sestra s informací o nadcházejícím koncertě v Praze, který se týkal nově vydaného alba UNLEASHED, a prosila mě, abych jela s ní, že sama se bojí. Nemám koncerty ráda, protože mi nedělá dobře blízkost velkého počtu cizích lidí, smrad zpocených těl a ani mačkanice (pražské metro je pro mě peklo). Přesto jsem souhlasila a nakonec nás před arénou (čti tělocvičnou xD) na holešovickém výstavišti stanulo sedm.

Prvním překvapením byl počet lidí na koncertě. Aréna nebyla přeplněná, ačkoliv dorazilo dost lidí. Ve výsledku jsme zůstali stát vzadu u mantinelů, viděli na kapelu a měli hromadu místa i na pohození kabátů a kabelek. Děsně jsem si oddychla.

To pravé kouzlo Skilletů jsem poznala, když začali hrát. Ignorujíc buď špatného zvukaře nebo špatnou akustiku arény, jsem sledovala chování umělců na jevišti a poslouchala, jak jim to jde. Velmi rychle jsem začala tancovat a zpívat si s nimi. Vytvořili hrozně hezkou atmosféru a taky jsem velmi ocenila, že umí zpívat i naživo.

Když už jsem myslela, že ovzduší nemůže být příjemnější, hudba se zastavila uprostřed písně, někdo začal na pódiu chodit s baterkou a hledat mezi publikem. Následně se rozsvítila světla a zpěvák ukazoval na kohosi mezi lidmi, přičemž se ho ptal, jestli je v pořádku. Někdo upadl. Pravděpodobně se mu udělalo nevolno a kapela místo toho, aby pokračovala v koncertě, prostě přestala hrát a starala se o bezpečí jednoho z diváků. V tu chvíli jsem se do nich zamilovala.

Koncert skončil a Skillety se nám podařilo vytleskat jen na jeden přídavek, což mi bylo vážně líto. Ještě nikdy jsem z rockového koncertu neodcházela s tak dobrou náladou. Kapela mi připadá jako rodinka, která předává svojí energii a dobrou náladu skrze svou hudbu a texty dál do světa. Rozhodně jim dejte šanci. Zaslouží si ji. A vy taky.

Něco málo o kapele Skillet

Skillet je křesťanská rocková kapela z Tennessee fungující už od roku 1996. V momentálním složení John Cooper, Korey Cooper, Jennifer Ledger a Seth Morrison působí teprve pátým rokem. Za svou existenci byla kapela oceněna dvěma cenami Grammy.

A jak hrajou? Naprosto skvěle!
A album UNLEASHED?

ichi

Jsem celkem průměrná vysokoškolská studentka s celkem průměrným počtem načtených hen… chci říct mang, která se, jak již tradice praví, věnuje většinou čemukoliv, hlavně ne učení. Ráda kreslím, zpívám, vařím a ze všeho nejraději píšu. Svůj volný čas však nejvíce trávím koníčkem, jenž přináší slasti i strasti, totiž textovými RPG. Jo… A jsem hrozný kočkomil. :3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *