Black Bullet: Chráníme ty, jež nás nenávidí

Před dvěma měsíci jsem dokoukala krásný kousek z roku 2014 jménem Black Bullet. Tato třináctidílná série mě nutila koukat na další a další díly, až mi najednou došly.

O čem anime je?

Black Bullet se odehrává v budoucnosti, konkrétně v roce 2031. Na Zemi se před deseti lety objevil virus zvaný „Gastrea“, způsobující řadu mutací, které přetvoří tělo organismu v monstrózní bytost. Virus zahnal lidstvo do malých oblastí obklopených bloky Varania, jediného kovu, který dokáže udržet infikovaná monstra mimo lidmi osídlená místa.

Vzhledem k předešlé invazi viru, se však začaly rodit dívky jím infikované. Říká se jim „Prokleté děti“ (norowareta kodomo-tachi) a Gastrea je infikoval ještě před narozením skrz matku, čímž se stal součástí jejich DNA a dal jim větší výdrž, sílu a schopnost regenerace, jakou oplývají ostatní organismy virem napadené. Tyto výhody mají i svou stinnou stránku. Virus se šíří tělem daleko pomaleji a jeho působení se dá ještě zpomalit různými séry, přesto jakmile ovládne přes padesát procent těla infikovaného, přeměna v monstrum jej nemine.

Právě toho se bojí civilisté, a proto Prokleté děti nenávidí, ačkoliv jsou jejich jediná spása. Proč spása?

Kvůli viru vznikla organizace, která pod sebou sdružuje právě tyto Prokleté děti, jakožto iniciátorky, které bojují s netvory, a s nimi ve dvojici dospělé lidi, kterým se říká promotoři, a ti své Iniciátorky vedou a chrání je.

Anime se točí okolo ústřední dvojice iniciátorky Aihara Enju a promotora Satomi Rentarou.

Co pocity?

Brečela jsem, smála se, doufala, nedýchala. Anime je velmi hezky zpracované, má své smutné i vtipné chvilky. Vyvolávalo ve mě slzy radosti i smutku, velmi dobře pracovalo s pocity diváka. (Anebo jsem já citlivka. :D)

Příběh

Vše je dobře vysvětlené, autoři si nic netahají z prstu. Nestávalo by se, že bych se ztrácela nebo netušila, která bije. Anime bylo navíc krátké, takže ani nestihla zapracovat má špatná paměť.

Postavy

Postavy byly hezky vymyšlené a moc hezky se vyvíjely. Hlavní hrdina nebyl blbeček, kterého byste chtěli prohodit oknem, a hlavně… Nebyla tam žádná bezradná, otravná holka, která by po celou dobu děje jen bezmocně křičela hrdinovo jméno a pak ho za odměnu kopala a mlátila jak boxovací pytel. Navíc pokud jste závislí na lolitkách, tohle anime rozhodně skoukněte!

Hudba

Hudbu má na svědomí Sagisu Shirou, takže za mě jednička. Tématicky se skvěle hodí a neruší anime. Už ji mám v mobilu! 😀

Sečteno podtrženo

Anime stojí za to vidět. Rozhodně neprohloupíte. Zvláště pokud máte rádi postapo, katany, pistole a lolitky s kulomety. 😀

https://www.youtube.com/watch?v=nHgcn2YevWA

ichi

Jsem celkem průměrná vysokoškolská studentka s celkem průměrným počtem načtených hen… chci říct mang, která se, jak již tradice praví, věnuje většinou čemukoliv, hlavně ne učení. Ráda kreslím, zpívám, vařím a ze všeho nejraději píšu. Svůj volný čas však nejvíce trávím koníčkem, jenž přináší slasti i strasti, totiž textovými RPG. Jo… A jsem hrozný kočkomil. :3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *